Garaldovy stránky
Uživatel:Anonymous
Přihlásit

Nejčtenější články
Seznam ekvivalentů (114794)
Bloodmoon topicy (43083)
Antropomorph (33515)
 
NezařazenýTexty
WIPLER (Wiplar)
starý a mohutný, snad doposud žijící slezský rozrod, přicházející též na Moravu (Starom. rod. 269).
W. se rozrodili časem na vícero větví, z nichž nejznámější jsou W. na Gardavicích na Pštinsku, zvaní často krátce Gardavský, a .w z Ušic, asi 14 km severovýchodně od Krezuburka na Opolsku.
Velmi svědomitou rodopisnou práci tohoto rodu, doloženou prameny a rodokmenem 1400-1700 hlavně pštinské větve, vydal 1936 v Katovicích Jan Wypler pod titulem "Beiträge zur Geschichte des altoberschlesischen Rittergeschlechtes der Wypler in der ehemaligen Herrschaft Pless".
4 října 2011 - Administrator - Texty
Historie Gardavský – Wypler chronologicky:

3 října 2011 - Administrator - Texty
Betatest Bloodmoonu
Tak konečně se podařilo dotáhnout překlad Bloodmoonu do takové fáze, že začal betatest. Je před námi sice ještě hodně práce, protože i když se tentokrát překlad dělal s důrazem na dodržování topiců, tak přesto jsem v testech, které jsem zatím dělal, narazil na celou řadu případů, kdy topicy neseděly. Pokud je někdo nedočkavý a chce betatestovat, rád ho zařadím do betatestu, ale pokud by si chtěl někdo bloodmoon v češtině zahrát, tak mu to zatím rozhodně nedoporučuji, myslím, že by si tím zatím zkazil zážitek ze hry. Přivítal bych opravdu takové, kteří ví co betatest obnáší a jsou ochotni to podstoupit. Věřím však, že došlo k významnému posunu a že jsou konečně velké šance na úspěšné dokončení.
16 dubna 2007 - Administrator - Texty