Garaldovy stránky
Uživatel:Anonymous
Přihlásit

Nejčtenější články
Seznam ekvivalentů (115064)
Bloodmoon topicy (45194)
Antropomorph (33777)
 

Jak jsem si nechával ověřit krevní skupinu Print

Jsem tvor zvídavý a tak jsem vždy chtěl vědět jakou mám krevní skupinu. Moji rodiče mají 0 a B, takže možnosti jsem měl celkem omezené.
Před pár týdny mne žena přesvědčila, že by bylo dobré zjistit, jakou krevní skupinu mají naše děti. Já jsem moudře usoudil, že pro sebe za to platit nebudu, konečně když budu znát krevní skupinu manželky a dětí, tak si to budu moci logicky odvodit.

Bohužel mne čekalo zklamání, žena má AB a děti A. Tento výsledek nekoresponduje s krevními skupinami mých rodičů, takže jsem si nijak nepomohl. Byl jsem zviklán. Za zjištění se platí nemalá částka, ale že bych si to konečně na stará kolena nechal zjistit? Naštěstí se ke mně minulý týden doneslo, že tento čtvrtek bude v našem městě na náměstí velká zdravotní akce, kdy se bude měřit tlak, glykémie, cholesterol a krevní skupiny a to vše ZDARMA!

Zajásal jsem a povýšeně shlížel na nebohé děti, které musely za podobný úkon platit těžké peníze. Můj skrblící přístup opět oslaví úspěch. Nic neutratím a vše se dozvím také! Netrpělivě jsem tedy vyčkával do čtvrtka. Konečně ten den nadešel a já nadšeně vyrazil na náměstí, kde akce probíhala. Měření prováděly studentky z místní zdravotnícké školy. Postavil jsem se do fronty a brzy jsem byl na řadě. Slečna se na mne usmála a píchla mne do prstu. Vytekly velké kapky krve a za pár chvil mi sdělila výsledek, glykémie 4,2, krevní skupina A. Vaše výsledky jsou v normě, ujistila mne při loučení slečna. Hrklo ve mně. Zrovna tuhle krevní skupinu jsem nějak nečekal. Tak já jsem adoptovaný? Rodiče mne tolik let udržovali v nevědomosti. Já intenzivně zjišťuji rodokmen naší rodiny a ona to nakonec není moje rodina? Ach, že já si to vůbec chtěl nechat zjistit! Můj život se převrátil naruby...

"To není možné, třeba se slečna zmýlila!" Vykřikl jsem v duchu a šel zkusit štěstí k někomu jinému. Vystál jsem si opět frontu a usedl před jinou usměvavou slečnu. Píchnutí do prstu, krev pěkně teče, takže chvíle čekání a... glykémie 6,1, krevní skupina 0. Nu což, to zní lépe. Teď už bych mohl být adoptovaný jen z 50%. Trošku mne zarazilo, že mi v rozmezí několika minut vyskočila glykémie o 2 body, ale hlavně, že jsem pořád v normě!

Jenže co teď? Mám 0 nebo A? A co ta glykémie, proč mi tak kolísá? Dnes jsem nic nejedl, takže výsledky by snad měly být podobné. Nu což, možná špatný přístroj. A tak jsem si šel stoupnout do fronty potřetí a zase k jiné slečně. Pár minut čekání, přicházím na řadu, tentokrát už krev nějak nechce téct, ale nakonec se trochu podařilo vytlačit a.. glykémii přístroj ani neukázal, prý je to v pořádku, protože neukazuje pouze pokud je pod 3,6. A krevní skupina? Opět 0!

S tímto výsledkem už se asi spokojím. Podle sestupné tendence se obávám, že napočtvrté už by se ve mně ani krve nedořezal... Každopádně svoji krevní skupinu jsem se konečně po letech dozvěděl! Nebo ne?


Předcházející článek :: Index :: Následující článek