Garaldovy stránky
Uživatel:Anonymous
Přihlásit

Nejčtenější články
Seznam ekvivalentů (115064)
Bloodmoon topicy (45196)
Antropomorph (33777)
 

Vývojové nástroje pro tvorbu her Print

PPL - Pocket Programming Language
zajímavý nástroj pro tvorbu aplikací pro PocketPC s možností vyvíjet přímo na PocketPC.
Jedná se sice o komerční nástroj, ale i základní bezplatná verze umí celou řadu věcí, například formuláře, ovládací prvky, práci s databází (SQLLite) apod.Bohužel pro tvorbu je již nutné zakoupit verzi v minimální ceně 59$, takže tuto variantu zřejmě neotestuji.
Chtěl bych se mu více věnovat a pořádně jej otestovat alespoň v tom co nabízí verze zdarma.

Petr
Zajímavý vývojový nástroj pro návrh a tvorbu her, i když se dá použít i na vývoj normálních aplikací. Jeho zvláštností a jedinečností je to, že při jeho používaní nepíšete žádný kód. Vše se vytváří vizuálně. Vhodné pro začínající programátory, ale i mne zaujaly jeho možnosti. Je k dispozici verze zdarma s omezenými možnostmi. Jen pro Windows.

GameEditor
Nástroj pro tvorbu her na opravdu hodně platforem (linux, windows, pocketc,...). K dispozici je 30 denní trial verze. Verze kterou jsem zkoušel žel neumožňovala výstup pro PocketPC, ani vývoj a výstup pro linux, takže jsem žel nemohl tuto variantu otestovat.

Wintermute Engine Development Kit
Nástroj pro tvorbu adventur. Vypadá opravdu dobře. Sám jsem v něm zatím nic nezkoušel. Jeho výhodou je, že je kompletně zdarma. Jen pro windows.

Simple Directmedia Layer
Jedná se sice pouze o knihovnu, ale zase podporuje celou řadu programovacích jazyků. Funguje pro linux, windows, mac a k dispozici jsou i klony pro PocketPC.

XNA Game Studio Express
Nástroj od Microsoftu, takže pochopitelně jen pro Windows a XBox. V základní verzi je volně ke stažení, včetně vývojového nástroje Microsoft Visual C# 2005 Express Edition

 


Předcházející článek :: Index :: Následující článek